×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰  
false
true
انقلاب اسلامی زمینه حضور زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی را فراهم کرد

ایرانا :همسر دیپلمات سابق کشورمان می‌گوید، یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی این بود که از همان ابتدا به زنان اجازه دادند، در عرصه‌های مختلف حضور پیدا کنند.
به گزارش ایرانا ،طاهره نظری، عضو شورای عالی بسیج جامعه زنان در مورد تغییر ماهیت نقش زنان در جامعه با توجه به گذر زمان به خبرنگار خبرگزاری سرو گفت: همزمان با شروع انقلاب زنان ماهیت بسیار جدی در همه اعصار پیدا کردند شاید اگر پدرمان ما معتقد به این اصل نبودند که زن حضور فعال در جامعه داشته باشد و به او اعتماد نمی‌کردند، اما با انقلاب امام د یکی از دستاوردهای بزرگ آن، این بود که از همان ابتدا به زنان اجازه دادند، در عرصه‌های مختلف حضور پیدا کنند. البته نقطه شروع این حضور را می‌توان شرکت زنان در راهپیمایی‌های قبل از و بعد از انقلاب ارزیابی کرد.وی افزود: به عبارت دیگر انقلاب اسلامی، نقطه شروعی برای زنان بود که در کنار فضای همسری و مادری، به فضای جدیدی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی وارد شوند. طبیعتاً دوره‌های چند ده ساله قبل که جهان در یک مسیر خاصی حرکت می‌کرد، زن می‌توانست نقش های مختلفی را پوشش بدهد.
نظری با تاکید بر اینکه در گذر زمان نقش زنان نیز دچار تغییر و تحول شده است، تصریح کرد: در حقیقت با اتفاقاتی که افتاده و تغییر و تحولات که صورت گرفته، زن نقش‌های جدیدی را با توجه به ماموریت‌های نوینی که طراحی شده، ایفا می‌کند چرا که زن مسئول احیای جامعه است و این زنان هتند که فرزند تربیت می‌کند و از میان همین فرزندان رئیس‌جمهور، وزیر و اساتید دانشگاه انتخاب می‌شوند.
همسر دیپلمات سابق کشورمان همچنین خاطرنشان کرد: بنابراین زن برای تربیت فرزندان باید به‌روز باشد و از تغییر و تحولات در سطح بین‌المللی مطلع شود. اما در کنار این به روز بودن اصلی‌ترین نقش زن که نقش همسری و مادری است، در جای خودش محفوظ می‌ماند و علاوه بر این نقش‌ها باید خود را به‌روز و حرکت کند.
نظری در پایان یادآور شد: در حقیقت اگر زن خود را به روز نکند، جامعه حالت ایستایی پیدا می‌کند. لذا در گذر ظاهر نقش‌ها تغییر می‌کند اما اصل جوهره محسوب می‌شود، که سالم است و بر روی آن می‌توان هر تغییر و تحولاتی که در جهت تعالی جامعه پیش می‌رود، به وجود آورد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true