×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰  
false
true
مجموعه ۱۴جلدی «سبک زندگی اسلامی در الگوی شهیدان» به چاپ سوم رسید

به گزارش شبکه خبری ایرانا به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت: چاپ سوم ۱۴ جلد مجموعه «سبک زندگی اسلامی در الگوی شهیدان» با ویرایش جدید وارد بازار نشر شد. رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه الگوی سازی از شهیدان دفاع مقدس خصوصاً برای نسل جوان، بیانات مکرر و مفصلی دارند. از جمله می‌فرمایند: «ما این همه جوان خوب [شهید] داریم؛ اینها را یکی‌یکی در بیاورند، بگذارند جلوی جوان نسل حاضر، غیرت او را، همت او را، صداقت او را، سلامت او را، فداکاری او را، بینش والای او را، رفتار نیک او را با مردم، با همنوعان، با پدر و مادر، با خانواده، با دوستان، بگذارند جلوی چشم جوان نسل امروز، خود این آموزنده است.» (دیدار با معلمان سراسر کشور، ۱۳/۱۲/۱۳۹۱)

طرح این مسئله آن‌هم در دیدار با معلمان می‌تواند گویای نقش مهم و حساس مجموعه وزارت آموزش و پرورش در امر تبیین و ترویج سبک زندگی شهیدان باشد.

مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت در راستای عمل به این رهنمود راهبردی مقام معظم رهبری، مجموعه ۱۴ جلدی «سبک زندگی در الگوی شهیدان» را طراحی و اجرا کرده است. این مجموعه از بیش از هزار شهید دفاع مقدس خاطرات نابی را در موضوعات مورد اشاره رهبری و دیگر موضوعات مرتبط با سبک زندگی، و از بیش از ۷۰۰ جلد منابع منتشر شده در موضوع دفاع مقدس و شهیدان عالی مقام آن، استخراج و به صورت تخصصی موضوع بندی و ارائه کرده است که اینک چاپ سوم آن را با ویراست جدید در دسترس علاقمندان به تأسی از شهیدان و حفظ یاد و راه آنان قرار می‌دهد. اسامی این ۱۴ جلد عبارت است از:

۱- جلد (۱) چشم بینا، دل بیدار

۲- جلد (۲) آراستگی و پیراستگی درون

۳- جلد (۳) در حریم خانواده

۴- جلد (۴) مردم‌داری

۵- جلد (۵) دینداری حداکثری

۶- جلد (۶) تضرع و توسل، ولایتمداری

۷- جلد (۷) خداباوری در اندیشه وعمل

۸- جلد (۸) اخلاق مداری

۹- جلد (۹) الگوی مصرف، چون مسافر زیستن

۱۰- جلد (۱۰) خود مراقبتی مالی

۱۱- جلد (۱۱) سرزندگی و شوخ طبعی خردمندانه

۱۲- جلد (۱۲) فرماندهی و مدیریت به سبک جهادی

۱۳- جلد (۱۳) اخلاق مسئولیتی، رفتار با همکاران

۱۴- جلد (۱۴) غیرتمندی و مقاومت

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true