×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰  
false
true
ریزش شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات دومین روز کاری هفته (دوشنبه سوم آبان ماه ۱۴۰۰)، شاهد تداوم روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۵۸۶۳ واحدی معادل ۱.۶۸ درصد به رقم ۳۴۳ هزار و ۳۱۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۷۹۲۷ واحدی، عدد ۳۸۰ هزار و ۱۵۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۴۹۹۶ واحدی به رقم ۲۳۹ هزار و ۶۲۷ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۵۹۵۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۶۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۰۷۶۶ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۳۲ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۶۷۶۸ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۷۲۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

ریزش شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی پارس، شپدیس، فملی، جم، کگل و شپنا با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کالا، اپال و انرژی۳، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۵۳۳ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۷۰ هزار و ۳۱۲ نوبت معامله و به ارزش ۳۷ هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سهرمز(سیمان‌هرمزگان‌) با ۴.۹۹ درصد رشد و پس از آن، نمادهای سفانو، کماسه، سیمرغ و خفنر بود. همچنین نماد معاملاتی تپمپی(پمپ‌ سازی‌ ایران‌) با ۶.۷۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کلوند، حفاری، فسرب و شسینا قرار گرفتند.

ریزش شاخص بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true