×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰  
false
true
لزوم فرهنگ‌سازی در کنار مشوق‌های فرزندآوری

مینو اصلانی، مسئول امور زنان در مرکز مطالعات راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح، در گفت و گو با ایرانا در خصوص مشوق‌های فرزندآوری در میان زوجین گفت: در خصوص مسئله فرزندآوری قبل از هر چیز آنچه که مهم است لزوم فرهنگ سازی در میان زوجین است.

مسئول امور زنان مرکز مطالعات راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: متأسفانه در حال حاضر فرهنگ غالب در کشور ما یک فرهنگ غربی شده است و همانطور که مشاهده می‌کنید بیشتر خانواده به سمت نگهداری از حیوانات روی آورده‌اند و آن حیوان را همدم و مونس خود معرفی می‌کنند در حالی که این فرهنگ سازی مناسب است که می‌تواند روحیه بهره‌مندی از یک همدم و احیای فرهنگ صله رحم و رفت و آمدها باشد بنابراین فرهنگ ما باید اصلاح شود.

وی بیان کرد: بیان این مسائل به عنوان رسالت رسانه‌ها و مشاورین بسیار الزامی است؛ در حال حاضر متأسفانه سیستم مشاوره ما غربی است و عمدتاً زوجین را برای افزایش آرامش ترغیب به فرزندآوری نمی‌کنند.

مسئول امور زنان مرکز مطالعات راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار کرد: خانواده روحیه انسان را به شکل پایدار تقویت می‌کند و تا آخرین لحظه این پایداری می‌تواند مستمر باشد بنابراین پیش از اینکه مسائل اقتصادی اهمیت داشته باشد مسائل فرهنگی اهمیت دارد.

اصلانی در خصوص مشوق‌های موجود برای ترغیب زوجین جهت فرزندآوری خاطرنشان کرد: از نظر من آنچه که در طرح جوانی جمعیت از آنها با عنوان مشوق‌های فرزندآوری یاد می‌شود بسیار لازم و ضروری هستند اما کافی نیست؛ پشتوانه این قوانین و مشوق‌ها فرهنگ سازی مناسب است چراکه مشوق‌ها در غرب پاسخگوی ترغیب زوجین برای فرزندآوری نبوده و اروپا به شدت به سمت میان‌سالی می‌رود بنابراین ما نیازمند مشوق‌ها در کنار کار فرهنگی هستیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true