×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
false
true
طرح حفظ و احیاء قنوات شمال شرق تهران

ایرانا :معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ گفت: طرح حفظ، نگهداشت و احیاء قنات ها و بهره وری از آنها در آبیاری بوستان ها و بطور کل فضای سبز محدوده در سال های اخیر بصورت ویژه ای در اولویت این منطقه قرار دارد.

به گزارش ایرانا ، “رضا معلم” در این باره گفت: هدف از این طرح علاوه بر کاهش خطرات ناشی از سد مسیر قنوات موجود در منطقه، بهره برداری بهینه از منابع دایر و جاری زیرزمینی، جهت حفظ و احیاء بوستانها و فضای سبز محدوده میباشد.

او افزود: از آنجا که قنات ها در گذشته به عنوان نخستین منابع آبیاری و باستانی ترین تکنولوژی آبرسانی محسوب می شدند، نگهداری و احیاء این قنوات در اولویت این منطقه قرار دارد.

معاون شهردار منطقه ۴ خاطرنشان کرد: حفظ هویت های نمادین آنچه که قابل نگهداری و احیاءست، از اولویت های این طرح به شمار رفته و به نوعی احیاء ارزش های تاریخی محل محسوب می شود. به علاوه تعدد قابل توجه قنات ها در منطقه و آب جاری قابل استحصال از آن در شرایط حاضر، اهمیت و توجه خاصی را می طلبد.

معلم با اشاره به نقش کارگزاران اصلی این عملیات گفت: شهرداری، شورای نمایندگان ساکنان و مالکان و سایر تشکل های دولتی در این طرح از کارگزاران اصلی این طرح به شمار می روند و امید است با تلاش و همت این عزیزان رضایت خاطر شهروندان و ساکنان محلی کسب شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true