×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
false
true
تداوم رکود معاملات در بورس تهران

 

 

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، در هفته اخیر شاهد رکود نسبی معاملات بازار سهام بودیم. میانگین ارزش معاملات خرد بورس 4 هزار و 578 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 6 هزار و 192 میلیاردی هفته پیشین، افت 26 درصدی داشته است.

 

 

ارزش معاملات خرد در روز چهار‌شنبه -با افت 3 درصدی نسبت به روز سه‌شنبه- 4 هزار و 169 میلیارد تومان بود که کمترین رقم در 12 روز کاری گذشته طی دو هفته اخیر است. بالاترین رقم ارزش معاملات خرد هفته روز یکشنبه ثبت شد که بالغ بر 7 هزار و 872 میلیارد تومان بود. 

نزول شاخص بورس

در کنار رکود معاملات سهام، در هفته اخیر شاخص کل نیز نزول کرد. شاخص کل در آخرین روز کاری هفته در سطح یک میلیون و 410 هزار واحد قرار گرفت که نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل 45 هزار و 729 واحد پائین‌تر است و افت 3 درصدی داشته است. 

ارزش معاملات کل بازار سهام

در هفته اخیر در روز دوشنبه به علت رشد ارزش معاملات اوراق بدهی ارزش کل معاملات بازار سهام تفاوت زیادی به روزهای دیگر داشت. روز دوشنبه معاملات کل بازار ارزشی معادل ۷۲ هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان داشت که بالاترین رقم هفته بود. میانگین ارزش معاملات کل هفته ۲۲ هزار و ۲۹۸ تومان بود که نسبت به رقم ۲۱ هزار و ۳۴۸ میلیاردی هفته پیشین، رشد ۴٫۵ درصدی داشته است.

 

 

ارزش معاملات ثانویه اوراق بدهی

در هفته‌های گذشته معاملات اوراق بدهی رونق بیشتری داشته است. مجموع ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه در هفته اخیر 81 هزار و 426 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 21 درصد افزایش داشته است. این هفته به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام 45 درصد بود که نسبت به سهم 33 درصدی هفته پیشین افزایش یافته است.

در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق با افت ۵۸ درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به هزار و 518 میلیارد تومان رسید که 21 درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود. 

تداوم رکود معاملات در بورس تهران

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true