×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ بهمن - ۱۴۰۰  
false
true
دولت از دخالت خود در بورس کم کند

به گزارش پایگاه خبری ایرانا  ، مسعود خوانساری در نشست صحبانه کاری فعالان بخش خصوصی با رئیس سازمان بورس اظهار کرد: بورس یک سازمان عمومی غیردولتی است اما نفوذ دولت در این سازمان بسیار زیاد است. 

وی افزود: دولت به صورت دستوری فروش سهام و عدم فروش سهام را اعلام می‌کند بنابراین امیدواریم با حضور آقای عشقی، مدیرعامل سازمان بورس، بخشی از این مشکلات در بورس حل شود که در این میان اتاق نیز آمادگی کامل برای مشورت دهی به بورس را دارد. 

خوانساری گفت: من فکر می‌کنم که حضور سازمان بورس در کنار اتاق بازرگانی می‌تواند به عنوان یک سازمان خصوصی و نهاد عمومی غیردولتی  مشکلات را حل کند و در مواردی که بورس نتواند صریحا مسائل را مطرح کند اتاق نسبت به طرح آن اقدام کند و پیشنهادات خوبی را با توجه به فراگیری که در بخش تشکل ها دارد می‌تواند ارائه دهد. 

رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر لزوم استفاده از نظرات بخش خصوصی گفت: هر گاه دستورالعمل یا بخشنامه‌ای صادر می شود لازم است نظرات نمایندگان بخش خصوصی اتخاذ شود تا از مشکلات آتی جلوگیری شود. 

وی افزود: طبیعتا اقتصاد کشور خصوصا در سال جاری و سال آینده ‌دچار معضلات جدی است و هر کسی در حیطه وظایف خودش می‌تواند بخشی از این مشکلات را کاهش دهد و ما نیز به عنوان اتاق بازرگانی این قول را می‌دهیم که اتاق و همه تشکل‌ها مشورت خوبی را به بورس ارائه دهند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true