×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
false
true
تداوم شیب منفی شاخص کل بورس در آغاز هفته

 به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات اولین روز کاری هفته (شنبه سیزدهم آذرماه ۱۴۰۰)، شاهد تداوم روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۳۲۳ واحدی معادل ۰.۴۰ درصد به رقم ۳۳۰ هزار و ۹۷۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۶۵۲ واحدی، عدد ۳۶۲ هزار و ۹۰۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۹۲۸ واحدی به رقم ۲۲۸ هزار و ۴۳۳ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۷۸۶۷ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۹۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۵۱۰۵ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۶ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۹۸۴ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۵۹۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

تداوم شیب منفی شاخص کل بورس در آغاز هفته

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی وبملت، وتجارت، اخابر، وبصادر، وپاسار و کگل با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شبندر، شپنا و وغدیر، بیش‌ترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۳۱۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۹۰ هزار و ۱۶۳ نوبت معامله و به ارزش ۳۱ هزار و ۱۷۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کاذر(فرآورده‌های‌نسوزآذر ) با ۴.۹۵  درصد رشد و پس از آن، نمادهای پترول، کبافق، کترام و ختور بود. همچنین نماد معاملاتی ساربیل(سیمان آرتا اردبیل) با ۴.۹۱ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای دلقما، لخزر، پسهند و وسینا قرار گرفتند.

تداوم شیب منفی شاخص کل بورس در آغاز هفته

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true