×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰  
false
true
انتشار کتاب «بیمه های حمل و نقل» تالیف مدیر بیمه های باربری، کشتی و هواپیمای شرکت بیمه سامان

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، در این کتاب علاوه بر مسائل عمومی بیمه های حمل و نقل، موضوعات مربوط به حمل و نقل کالا (صدور و خسارت) بررسی و جهت آگاهی علاقه مندان، خلاصه ای از بیمه پول (وجوه)، کشتی، شناورهای کوچک، هواپیما و کلوپ های پی اند آی ارائه شده است.

همچنین اصطلاحات فنی و بین المللی و نمونه ای از شرایط عمومی، قانون بیمه مصوب ۱۳۱۶، قراردادهای عمومی وارداتی، قراردادهای عمومی داخل و آیین نامه های مصوب بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز در پیوست این کتاب درج شده است.
درخصوص بیمه های حمل و نقل کتاب های زیادی به زبان های خارجی و چند کتاب محدود به زبان فارسی موجود است، اما اطلاعات این کتاب به روز رسانی شده است و داده های جدیدی در آن درج شده است .

نویسنده در مقدمه این کتاب آورده است: «به حق یکی از فنی ترین موضوعات در بیمه های بازرگانی، بیمه حمل و نقل کالا است. خریدار، فروشنده، سیستم بانکی، اتاق بازرگانی، وزارت صنایع و معادن، گمرکات، بنادر و کشتیرانی، ناوگان حمل و نقل (فورواردر، انباردار، کریر) کنوانسیون های بین المللی مرتبط، موسسات پشتیبانی کننده بارنامه های صادره، مؤسسات بازرسی و نظارت و کنترل کیفی کالاها، ارزیابان خسارت و … در پروسه خرید و حمل و ترخیص محموله اي که در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد ، دخیل هستند.»

همچنین «نگاهی گذرا به آمارهای ارائه شده در زمینه حجم و تنوع عملیات تجاری بین المللی و بررسی مخاطرات پیش رو در این خصوص از منظر اجرایی و عملیاتی، بیانگر اهمیت رشته بیمه های دریایی چه در خصوص ارائه اطمینان خاطر به صاحبان کالا، صاحبان شناور، متصدیان حمل ونقل و . . . در به خطر انداختن سرمایه و پوشش تعهدات خود و همچنین در صورت وقوع حوادث در هریک از مراحل در فرایند حمل ونقل، تسهیل کننده تداوم عملیات و جبران کننده خسارت و کاهش دهنده زیان مالی برای کلیه طرف ها و عوامل است.»

در دیباچه آن نیز آمده است که «تلفيقي از دانش و تجربه با رويکرد کاربردي جهت کمک به علاقه مندان اين رشته، امتياز ويژه این کتاب است» و «با توجه به تجربه سالیان فعالیت نگارندگان در صنعت بیمه کشور و تجارب آنها در طیف وسیعی از عملیات صدور و خسارت رشته های زیر مجموعه بیمه های دریایی، محتوای کتاب حاضر با دید تخصصی گردآوری شده است.»

در تالیف این کتاب که ۱۰۰۰ نسخه از آن در چاپ اول توسط انتشارات چاپ و نشر کمیل منتشر شده و علاقه مندان میتوانند برای تهیه کتاب به سایت انجمن حرفه ای صنعت بیمه به نشانی https://b2n.ir/s32148 مراجعه نمایند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true