×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
false
true
«ملاحظات اخلاقی در روان‌شناسی» منتشر شد

به گزارش ایرانا، کتاب «ملاحظات اخلاقی در روان‌شناسی» تالیف فیلیپ بانیارد و کارا فلانگان با ترجمه محمد کیاسالار و حمیدرضا نمازی توسط انتشارات ارجمند منتشر شد.

«ملاحظات اخلاقی در روان‌شناسی» پس از پیشگفتار مؤلفان، در هفت فصل به طرح بحث می‌پردازد که عناوین این هفت فصل عبارتست از: درست و غلط؛ شیوه مواجهه با مسئله‌های اخلاقی؛ اصول و دستورعمل‌های اخلاقی؛ پژوهش روان‌شناسی بر سوژه‌های انسانی؛ پژوهش روان‌شناسی بر سوژه‌های حیوانی؛ روان‌شناسی در مقام عمل؛ اخلاق و طرح پژوهشی شما.

در مقدمه این کتاب آمده است: «خوب یا بد؟ درست یا غلط؟ خدمت یا خیانت؟ ما چگونه اینها را بازمی‌شناسیم و چگونه دربارۀ رفتار دیگران داوری می‌کنیم؟ اخلاق کاربردی، قواعد و قوانینی در اختیار ما می‌گذارد که به کمک آنها می‌توانیم این گونه داوری‌ها را انجام دهیم. درست است که در بیشتر موارد نمی‌توانیم پاسخ قطعی و روشنی به پرسش‌های بالا بدهیم و این مسئله می‌تواند هم امیدوارکننده باشد، هم ناامیدکننده؛ اما طرح مباحث اخلاق روان‌شناسی در سالیان اخیر توانسته است چشم‌اندازهای نوینی را پیش روی اخلاق و روان‌شناسی بگشاید. این کتاب کوشیده است زمینه‌ای را برای مخاطبانش فراهم آورد تا آنها بتوانند خود را در موقعیت داوری قرار دهند و نظر خود را درباره مسئله‌های اخلاقی در حوزه روان‌شناسی ابراز کنند…»

مخاطبان این کتاب دانشجویان و دانش‌آموختگان روان‌شناسی، اخلاق، فلسفه و جامعه‌شناسی هستند.

کتاب «ملاحظات اخلاقی در روان‌شناسی» تالیف فیلیپ بانیارد و کارا فلانگان با ترجمه محمد کیاسالار و حمیدرضا نمازی در قطع وزیری با جلد گالینگور در ۲۰۸ صفحه با قیمت ۶۹ هزارتومان توسط انتشارات ارجمند منتشر شده است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true