×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
false
true
فرار پول از بورس

 

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، در هفته اخیر شاخص کل بورس روند نزولی داشت و از نیمه کانال 1.2 میلیونی پائین آمد. شاخص کل نزدیک به 50 هزار واحد پائین‌تر از سطح هفته قبل ایستاد.

 

 

چهارمین هفته نزولی بورس

شاخص کل بورس در هفته اول بهمن ماه نزول کرد و برای چهارمین هفته متوالی بازدهی منفی داشت. در اولین روز هفته شاخص کل 2 هزار و 411 واحد رشد کرد اما روز یکشنبه 25 هزار 254 واحد نزول کرد و روز دوشنبه با نزول 21 هزار و 824 واحدی مواجه شد.  

روز سه‌شنبه روند نزولی شاخص برای سومین روز متوالی ادامه یافت و شاخص با افت 26 هزار واحدی بیشترین ریزش 3 ماه اخیر را ثبت کرد. روز سه‌شنبه بیشترین خروج پول حقیقی در 4 ماه گذشته نیز رقم خورد. اما در روز چهارشنبه روند نزولی شاخص پس از 3 روز متوقف شد و 21 هزار و 497 واحد بالا آمد. 

فرار پول از بورس

بازدهی هفته

شاخص کل در آخرین روز کاری هفته نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۴۹ هزار و ۹۷۰ واحد پائین‌‌تر ایستاد تا برای چهارمین هفته متوالی بازدهی هفتگی بورس منفی شود. بازدهی هفته  شاخص بورس منفی 3.9 درصد شد.

 

 

همانند شاخص کل، در هفته اخیر شاخص کل هم‌وزن نیز نزول کرد در 4 روز ابتدایی هفته روند نزولی داشت. روز چهارشنبه که شاخص کل رشد کرد، شاخص هم وزن هزار و 691 واحد رشد کرد و به رقم 318 هزار و 643 واحد رسید. اما در پایان هفته نسبت به هفته پیشین 16 هزار و 880 واحد پائین‌تر ایستاد و بازدهی منفی 5 درصدی را ثبت کرد.

فرار پول از بورس

رونق نسبی در بورس

در هفته اخیر در روز دوشنبه به علت رشد ارزش معاملات اوراق بدهی ارزش کل معاملات بازار سهام تفاوت زیادی نسبت به روزهای دیگر داشت. روز دوشنبه معاملات کل بازار ارزشی معادل 159 هزار و 970 میلیارد تومان داشت که بالاترین رقم هفته بود. میانگین ارزش معاملات کل هفته 36 هزار و 794 تومان بود که نسبت به رقم 31 هزار و 570 میلیاردی هفته پیشین، رشد 16.5 درصدی داشته است.

در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات خرد- با افت ۱۳ درصدی نسبت به سه‌شنبه- به 3 هزار و 220 میلیارد تومان رسید. در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس 3 هزار و 77 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 2 هزار و 465 میلیاردی هفته پیشین، افزایش 25 درصدی داشته است.

رشد میانگین هفتگی ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر 267 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته‌ پیشین 94 میلیارد تومان بیشتر بود و رشد 54 درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته 415 میلیارد تومان بود که در روز سه‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز چهارشنبه برمی‌گردد که 93 میلیارد تومان بود.

افزایش میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر 104 میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته 65 میلیارد تومان بیشتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید 167 درصد افزایش یافته است. بالاترین رقم هفته 273 میلیارد تومان بود و در روز چهارشنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز سه‌‌شنبه برمی‌گردد که 14 میلیارد تومان بود.

افزایش خروج سرمایه حقیقی

روز چهارشنبه برای بیست و پنجمین روز متوالی پول حقیقی از بازار خارج شد و ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به ۸۳ میلیارد تومان رسید. در مجموع کل هفته ۲ هزار و ۶۹۰ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۵۳۸ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین رشد ۳۶ درصدی داشته است.

 

 

در ۲۵ روز اخیر ۹ هزار و ۱۳ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شده که میانگین روزانه آن ۳۶۰ میلیارد تومان می‌شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true