×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۸ تیر - ۱۴۰۱  
false
true
درخواست منطقه ۱۳ برای تغییر پهنه خیابان دماوند

به گزارش شبکه خبری ایرانا، در جلسه هم اندیشی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج با شهردار منطقه ۱۳، املاک و محورهای مورد درخواست شهرداری منطقه ۱۳ برای تعیین تکلیف در کمیسیون ماده پنج مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه، محمدهادی علی احمدی گفت: با توجه به بافت ریزدانه و ناپایدار منطقه، تعدادی از گذرها به علت ضوابط زیرپهنه طرح تفصیلی با چالش‌هایی برای نوسازی بافت فرسوده رو به رو بوده است که بر اساس درخواست‌های شهروندان و نیازسنجی صورت گرفته، درخواست‌های منطقه برای تغییر پهنه و رونق گرفتن ساخت و ساز در خیابان‌های دماوند، ۱۷ شهریور و چند گذر دیگر است.

شهردار منطقه ۱۳ در ادامه یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین درخواست‌های منطقه ۱۳ را مربوط به تغییر پهنه خیابان دماوند اعلام کرد که منجر به تقویت امنیت در این محور شده و طراوت و سرزندگی را به این محور بازمی‌گرداند.

وی اظهار کرد: جداره جنوبی این محور مربوط به منطقه ۱۳ است که مرز مشترک مناطق ۷ و ۸ نیز است که سال‌هاست به دلیل نوع پهنه بندی با رکود مواجه شده است، از این رو ، درخواست تغییر پهنه خیابان مذکور از s (تجاری – خدماتی) به M (مختلط ) را داریم.

علی احمدی در ادامه توضیحاتی در خصوص مسائل و موضوع ساماندهی ارتقا کیفیت محور خیابان ۱۷ شهریور داد که از یک طرف باعث کاهش تراکم، تعداد طبقات و عدم دسترسی املاک شده و از طرفی دیگر عدم ترغیب مالکین جهت نوسازی و بهسازی بافت فرسوده را منجر شده که نیازمند توجه و موافقت دبیرخانه کمیسیون ماده پنج است.

در ادامه جلسه، فاطمی عقدا رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج، ضمن اشاره به استراتژی این مجموعه در پاسخگویی و رسیدگی به درخواست‌های به حق شهروندان ابراز امیدواری کرد با برگزاری این قبیل جلسات و بازدیدهای میدانی، مسائل و مشکلات حوزه شهرسازی با روند مطلوب‌تری مورد پیگیری می‌شود و حل و فصل قرار گیرد.

وی با اعلام آمادگی دبیرخانه کمیسیون ماده پنج برای بررسی و رسیدگی به درخواست‌های منطقه ۱۳ ابراز امیدواری کرد: با تشکیل کارگروه مشترک و بازدید از محدوده، طرح‌های پیشنهادی منطقه ۱۳ پیگیری می‌شود و امیدوارم به نتایج خوبی دست یابیم.

در پایان، محمدجواد فولادی، معاون شهرسازی و معماری منطقه ۱۳، چالش‌ها و موضوعات پیش روی منطقه را مطرح کرد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true