×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۸ تیر - ۱۴۰۱  
false
true
جزئیات برنامه‌های فرهنگی بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب

به گزارش ایرانا، علی رمضانی، قائم مقام و سخنگوی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سومین نشست خبری خود که عصر امروز جمعه ۲۳ اردیبهشت از ساعت ۱۶ برگزار شد، در پاسخ به سوالی مبنی بر در نظر گرفتن محلی برای برگزاری برنامه ناشران گفت: در غرفه‌ها فرآیندی پیش بینی شده که در زمان برگزاری به ستاد اجرایی اعلام کنند و از نمایشگاه مجوز بگیرند طبعیی است وقتی ناشری پس از بررسی احتما حضور مخاطبان بیشتر از گنجایش غرفه را بدهد باید اطلاع بدهد تا محل مناسب برای برگزاری در اختیار آنها قرار گیرد؛ همچنین فضاهایی مانند سرای اهل قلم مخصوص فعالیت ناشران در نمایشگاه است.

قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در پاسخ به سوال ایرانا مبنی بر اینکه چند نفر از ناشران علی رغم دریافت غرفه در محل نمایشگاه کتاب حضور پیدا نکردند و ناشر دیگری جایگزین آنها شده است اما همچنان نام انتشارات قبلی بر سر در غرفه است افزود: برای تغییر اسامی غرفه‌های جایگزین غرفه‌هایی که به هر دلیل نتوانستند در نمایشگاه حضور پیدا کنند در حال رسیدگی هستیم.

وی گفت: بخش بین الملل از بخش‌های فعال است که امروز مجموعه‌ای از مهمانان هم در این محل حضور داشتند و ما هم ظرفیت نشر ایران را برای آنها شرح کردیم، قطعاً آژانس‌های ادبی که برنامه جدی برای تبادل رایت دارند و کشورهایی که حضور دارند برنامه جدی برای نمایشگاه کتاب دارند.

رمضانی افزود: به گفته میهمانان نمایشگاه کتاب ایران بزرگترین نمایشگاهی است که تا به امروز در آن شرکت کردند، هیئتی از تاجیکستان نیز با ۲۵ نفر از اعضای خود در نمایشگاه کتاب حضور پیدا کرده و از ظرفیت این بخش استفاده می‌کند.

سخنگوی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: تخصیص غرفه‌ها بر اساس درخواست اولیه ناشر است و بدون ثبت نام غرفه‌ای تحویل داده نشده است ماهم اصراری بر حضور ناشران به هر قیمتی را نداریم و تمایل داریم سلامت نمایشگاه حفظ شود، در خصوص غرفه‌های خارجی شبستان هم فقط دو ماشین کتابفروشی داریم و غیر از این هیچ غرفه‌ای برای فروش کتاب نداریم.

وی در خصوص غرفه‌های مواد غذایی مستقر در فروشگاه بین المللی کتاب تهران افزود: دیروز یکی از غرفه‌های مواد غذایی به دلیل تخلف پلمب شد و اگر غرفه‌ای متخلف باشد بسته می‌شود، تمام دکه‌های فروش اغذیه نظارت می‌شوند؛ همچنین طبق قرار قبلی وزارت بهداشت در محل مصلی حضور دارند و نسب به تزریق واکسن اقدام می‌کنند.

قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: دو سرای اهل قلم در شبستان اصلی مصلی و در بخش کودک و نوجوان و همچنین سرای ملل برنامه‌های ویژه ای را در نمایشگاه کتاب دارند غرفه جوایز ملی نیز در صحن اصلی شبستان نیز برنامه‌های متعددی را در نمایشگاه کتاب دارد.

رمضانی افزود: به دلیل استقبال مخاطبان از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دیروز و امروز (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه) بازدید از نمایشگاه کتاب تا ساعت ۲۱ تمدید شده است.

وی با اشاره به حضور غلامعلی حداد عادل در نمایشگاه کتاب گفت: شاعران و نویسندگان و چهره‌های ادبی بسیاری در این دوره از نمایشگاه حضور پیدا کردند، ۴۵ نفر مهمان خارجی با رئیس نمایشگاه دیدار داشتند و از غرفه قطر و عمان و تاجیکستان بازدید داشتند همچنین بازدید از باغ کتاب، کتابخانه ملی و بازدید دارند.

سخنگوی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با اشاره به حضور هیئت تاجیکستانی با ۲۵ نفر از اعضای خود در نمایشگاه کتاب گفت: ۳ بخش نمایشی در فضای میدانی و محیطی یک صحنه اجرای کودک و نوجوان را در شبستان اصلی هدایت می‌کنند و دیگری هم در مقابل درب شماره ۱۲ مخصوص بزرگسال داریم، قطارل شادی نیز یکی از دیگر برنامه‌های بخش کودک و نوجوان است.

رمضانی افزود: در بخش مجازی تا ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز (جمعه ۲۳ اردیبهشت) تعداد عناوین موجود در نمایشگاه مجازی هر روز افزایش پیدا می‌کند و با استقبال مردم بیشتر می‌شود و تا امروز این تعداد به ۲۰۰ هزار عنوان کتاب رسیده است از این تعداد ۱۵۶ هزار و ۹۵۴ نسخه کتاب فروخته شده است و ۵۳ هزار و ۶۳ سفارش داشتیم؛ تاکنون این بخشی از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۱۳۷ میلیارد ریال فروش داشته است و ۱۳ هزار و ۸۱۷ مرسوله ارسال شده است.

قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در پایان گفت: تاکنون بیش از ۱۰ هزار تماس ورودی و ۳ هزار و ۳۰۰ تماس خروجی برای پیگیری مخاطبان گرفته شده است و مرکز پاسخگویی در ساعات نمایشگاه حضور دارد؛ همچنین آمار حضوری فروش نمایشگاه کتاب نیز در حال تکمیل گزارش‌های خروجی از سوی بانک است و به زودی اعلام می‌شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true