×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۱  
false
true
وزارت ارشاد در خدمت فعالان عرصه جمعیت است

به گزارش ایرانا، محمد مهدی اسماعیلی، در گردهمایی تخصصی فعالان عرصه جمعیت از سراسر کشور با بیان اینکه بحث جمعیت در کشور ما وضع خیلی خوبی ندارد، افزود: گزارش‌هایی که در حال حاضر در این مسئله وجود دارد نشان می‌دهد در وضع هشدار جمعیت قرار داریم و در حال ورود به یک مرحله خطرناک هستیم.

وی در خصوص وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قبل از اینکه الزام قانونی بتواند کاری کند که ما شاهد رشد ارزش‌های خانواده باشیم باید خودمان تقویت‌کننده ارزشهای خانواده باشیم. ما در این زمینه قانون اجرا نشده کم نداریم و به همین خاطر لازم است بیش از قانون نویسی به اجرای قوانین موجود در این مسئله توجه کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اذعان به اینکه دلیل اصلی عدم تحقق مطالبات جمعیتی موضوعات فرهنگی است، افزود: این حرف که به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده‌ها مایل به فرزندآوری نیستند کلاهی است که غربی‌ها روی سر ما گذاشتند ما نمی‌گوییم توانمندی اقتصادی مهم نیست بلکه اولویت مسائل فرهنگی است.

وی با بیان اینکه ما یک شبکه آموزشی برای همین موضوعات در اختیار داریم، گفت: در همین نمایشگاه کتاب یک غرفه مربوط به این موضوع جمعیت و فرزندآوری در نظر گرفته شده است؛ اقدامات زیادی در این خصوص در حال اجراست اما قبول داریم که اقدامات ما کافی نیست و باید اقدامات بیشتری را انجام دهیم.

اسماعیلی با بیان اینکه در یک برنامه ۱۰ ساله جمهوری اسلامی می‌تواند عقب ماندگی‌های خود را در زمینه جمعیت حل کند، افزود: من چندان معتقد نیستم که جبران کاهش جمعیت تنها محدود به یک فرصت پنج ساله است. معتقدم همچنان می‌توان این کاهش رشد جمعیت را جبران کرد.

وی با بیان اینکه ما مشکل پشتیبانی و بودجه نداریم، گفت: همه امکانات وزارتخانه اعم از معاونت سینمایی و مطبوعاتی در خدمت همه فعالان عرصه جمعیت است؛ ما آماده دریافت طرح‌های کارشناسی شما فعالان عرصه جمعیت هستیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true