×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۱  
false
true
بیشتر شرکت های بیمه ای آیین نامه حاکمیت شرکتی را اجرایی کرده اند

 به گزارش پایگاهب خری ایرانا ،  “امیرصفری” گفت: حاکمیت شرکتی در مورد شرکت های بزرگ و کوچک تفاوت آنچنانی ندارد و سایز شرکت فاکتور تعیین کننده ای در اجرای حاکمیت شرکتی نیست.

وی، با بیان اینکه مفهوم حاکمیت شرکتی درهر شرکتی با هرسایزی و هرنوعی ازفعالیت چه اتکایی ،مختلط یا زندگی فرقی ندارد، افزود: یعنی فاکتورهای این چنینی روی اجرای حاکمیت شرکتی اثرگذارنیستند.

مدیرکل نظارت بر بیمه و هماهنگی اموربیمه مرکزی درگفت وگو با چابک آنلاین، تصریح کرد: یک راه حل برای شرکت های کوچک تربا تعداد نیروی انسانی کمتر این است که از افراد به صورت تکراری در کمیته های مختلف استفاده کنند.

 

صفری، خاطرنشان کرد که هیچ منع قانونی برای اینکه فردی عضو چندین کمیته باشد وجود ندارد این ذهنیت ناشی ازسازمان به عنوان یک نهاد بزرگ با تعداد کارکنان زیاد است که هر فردی فقط یک عنوان دارد درحالیکه اینگونه نیست و یک فرد در یک سازمان می تواند درچندین کارگروه و کمیته عضو وایفای نقش کند وبه لحاظ ماهیتی و تئوری هم به نظر نمی رسد منعی وجود داشته باشد .

وی، با بیان اینکه منظوراصلی حاکمیت شرکتی تعارض و تضادی با اینکه یک نفر همزمان در چندین کارگروه و کمیته باشد، ندارد، گفت: قانون جاهایی که تعارض دارد را صراحتا اعلام کرده همانند اینکه اگر فردی اکچوئر یک شرکت باشد و همزمان سهامدار همان شرکت هم باشد یعنی مواردی که ایجاد تعارض منافع می کند توسط قانون منع شده است.

مدیرکل نظارت بر بیمه و هماهنگی اموربیمه مرکزی، درخصوص اجرایی شدن حاکمیت شرکتی درشرکت های بیمه ای، توضیح داد:بعضی از شرکت هاهنوز نتوانستند آیین نامه حاکمیت شرکتی را به صورت کامل  اجرا کنند یعنی آن بخشی ازآیین نامه را که تغییر کرده نتوانستند پیاده سازی کنند وهنوز خود را با آن تغییر وفق نداده اند یا اینکه  مساله ای با سهامدار دارند که نتوانستند آیین نامه را اجرایی کنند.

وی، با بیان اینکه اکثرشرکت ها آیین نامه حاکمیت شرکتی را اجرایی کرده اند، گفت: یک یا دوشرکت نتواستند اعضای حقوقی را به اعضای حقیقی تبدیل کنند که این تبدیل اعضای حقوقی به حقیقی تغییری بود که درآیین نامه اجرا شد  و بخشی از اجرای آیین نامه به همین دلیل در برخی از شرکت ها به تعویق افتاده است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true