×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۱  
false
true
برگزاری اولین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، در راستاي عرضه تدريجي هفتگی «اوراق مالی اسلامی دولتی» توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی (دولت)، مرحله اول حراج اوراق مزبور در سال 1401 برای فروش اوراق مزبور به بانک‌ها، موسسات اعتباري غيربانکي و نهادهای مالی موضوع بند (21) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار ج.ا.ایران نظیر صندوق‌هاي سرمايه‌گذاری و شرکت‌هاي تأمين سرمايه در روز سه‌شنبه 3 خرداد‌ماه 1401 توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار می‌شود. لازم به ذکر است، بانک مرکزی در حراج‌های مزبور خدمات کارگزاری مورد نیاز را به وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی ارائه می‌دهد.


نحوه برگزاری اولین حراج و مشخصات اوراق عرضه‌شده به شرح جداول زير است:
برگزاری اولین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال 1401
 
برگزاری اولین حراج اوراق مالی اسلامی دولتی در سال 1401

شايان ذکر است حداقل حجم سفارش در هر يک از نمادهاي اشاره شده ۵۰۰ هزار ورقه است. همچنين به نهادهای مالی شرکت کننده در اين حراج توصيه می‌شود، تنوع بخشی به سبد دارايي‌های مالی را در سفارش‌گذاری خود مدنظر قرار دهند. 

وزارت امور اقتصادي و دارايي الزامی به پذيرش کليه پيشنهادات دريافتی يا فروش کليه اوراق عرضه‌شده در حراج را ندارد. بانک مرکزي سفارشات دريافت‌شده از بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی را به منظور تصميم‌گيري به آن وزارت ارسال و وزارت مزبور نسبت به تعيين سفارش‌هاي برنده اقدام مي‌کند. در نهايت، عرضه اوراق به تمامي برندگان انجام مي‌شود. کارگزاري این بانک ضمن تامين‌زيرساخت معاملات، تعهدي نسبت به حجم و قيمت اوراق مالی اسلامی دولتي فروش‌رفته نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه به منظور تامين مالي دولت خريداري نخواهد کرد. 

بانک مرکزی بر اساس بند «ن» تبصره (5) قانون بودجه سال 1401 مجاز به خريد و فروش اوراق مالي اسلامي دولت در بازار ثانويه اوراق است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true