×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۱  
false
true
بازار توافقی عرضه و تقاضای ارز راه اندازی شده است

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، دکتر صالح آبادی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با ساماندهی شرایط بازار ارز، گفت: خوشبختانه با توجه به وضعیت خوبی که از نظر صادرات نفتی و غیر نفتی داریم و برگشت حاصل از آن به چرخه تجاری کشور، تقاضاهای حوالجات ارزی را در سامانه نیما پوشش می دهیم.

وی ادامه داد: در مورد سطح بازار نیز فعالان و صرافان انتظار داشتند که امکان انجام معاملات با نرخ توافقی را فراهم کنیم که بانک مرکزی از هفته گذشته در تعاملی که با کانون صرافی ها و صرافی های معتبر و صادر کنندگان داشته است به جمع بندی رسید که بازار توافقی عرضه و تقاضای ارز را راه انداری کند. بر این اساس از هفته گذشته امکان معاملات توافقی ارز در صرافی ها فراهم شد و این امکان در بازار متشکل ارزی فراهم شد.

وی افزود: با توجه به تسهیل روند عرضه ارز و استقبال بخش زیادی از صادرکنندگان به عرضه ارز در این روش طبعا عمق  این بازار افزایش پیدا می‌کند و پیش بینی می شود که بازار به آرامش رسیده و قیمت ها متعادل شود.

دکتر صالح آبادی خاطرنشان کرد: با عمقی که این بازار پیدا می‌کند، می تواند تقاضاهای واقعی که در سطح بازار وجود دارد را به طور مناسب پوشش دهد و در تعادل و آرامش بازار ارز نقش بسزایی داشته باشد.

تصویب جزئیات تسهیلات ودیعه مسکن در جلسه شورای پول و اعتبار

وی در خصوص پرداخت تسهیلات خرد به متقاضیان اظهار کرد: امسال با توجه به درج تسهیلات از قبیل وام ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن در قانون بودجه، پرداخت آنها جزو اولویت‌های بانکی است که بانک‌ها حتماً باید به متقاضیان اعطا کنند.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: دیروز در شورای پول و اعتبار پرداخت وام کمک ودیعه مسکن تا سقف ۴۰ هزار میلیارد تومان مصوب شد بطوری که میزان ودیعه اجاره مسکن در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، در کلانشهر‌ها ۷۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهری ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی در عین حال تصریح کرد: البته این کمک ودیعه است و طبعا هزینه‌ها را بصورت کامل پوشش نمی‌دهد، ولی کمکی است برای افرادی که می‌خواهند مسکن اجاره کنند.

صالح آبادی افزود: متقاضیان این تسهیلات باید ابتدا در سامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت نام و سپس به شبکه بانکی معرفی شوند.

رئیس شورای پول و اعتبار تاکید کرد: اولویت شبکه بانکی پرداخت وام‌هایی است که قانون اعطای آنها را به متقاضیان تصویب کرده است.

 


 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true